Herní model
Herní systém a technické normy pro sezonu 2022/2023
- Utkání se hrají na polovinu hřiště (počet hráčů 3+1). Varianty hřiště: Klasika, Pouzar, KV nebo Téčko, bez tabulek, bez výsledků, letmé střídání po 1 minutě; hrubý čas 3 x 21 minut hrubého času, rozlišovací pásky, snížené branky.
- Dle KM ČSLH hraje kategorie 4. třída turnaje dle pravidel minihokeje.
- Pravidla se řídí Vnitřní směrnicí ČSLH č. 117 , viz Příloha č. 6, str. 41 tohoto RS.
Technické normy
- Pořádající klub je povinen zajistit při utkání zdravotnický dohled, mít k dispozici funkční nosítka na dostupném místě a vybavenou lékárničku.
- Pořádající klub je povinen při utkání zajistit zřetelně označeného pořadatele.
- Hráči nemusí mít stejnou barvu přileb a čísla na rukávech, brankář může mít jinou barvu kalhot (ne však dresu), doporučuje se stejná barva kalhot a stulpen.
- Navíc k vyjmenovaným přestupkům se nařídí trestné střílení také za nevhodné chování funkcionářů družstev na hráčských lavicích.
- Utkání řídí 1 kvalifikovaný rozhodčí, nominovaný k utkáním KR KSLH.
- Trestná střílení se provádí po konci příslušné třetiny.
Vnitřní směrnice Českého svazu ledního hokeje z.s. č. 138 upravující povinnosti pořádajícího klubu při zajištění zdravotnické služby v souladu s čl. 314 písm. e) Soutěžního a disciplinárního řádu Českého svazu ledního hokeje z.s.
- Pořádající klub je povinen zajistit zdravotnickou službu s potřebným vybavením pro první pomoc a telefon, kterým je kdykoliv možno přivolat rychlou lékařskou pomoc.
- Nestanoví-li jiné předpisy vydané Českým svazem ledního hokeje z.s. (dále také jako „ČSLH“) jinak, je pořádající klub pro pořádání mezinárodních utkání a utkání I. ligy seniorů povinen zajistit přítomnost lékaře na zimním stadionu a sanitky u zimního stadionu, pokud její dojezdová vzdálenost je delší pěti minut.
- Pro pořádání utkání v soutěžích Extraliga juniorů, Liga juniorů a Extraliga dorostu je pořádající klub povinen zajistit na zimním stadionu přítomnost lékaře nebo zdravotnického záchranáře.
- Pro pořádání ostatních utkání je pořádající klub povinen zajistit na zimním stadionu přítomnost buďto lékaře nebo zdravotní sestry nebo zdravotnického záchranáře, kterým může být i para medik (student VŠ) po absolvování příslušných zkoušek.
- Ve všech soutěžích ČSLH a při tréninkovém procesu družstev účastnících se těchto soutěží je povinností pořádajícího klubu vybavit na zimním stadionu ošetřovnu první pomoci minimálně (i) externím defibrilátorem ve funkčním stavu, v blízkém dosahu a připravenému k okamžitému použití, (ii) krčním límcem „Philadelphia“ dětským a dospělým s možností jednoho s regulovanou výškou pro děti i dospělé, (iii) sadou fixací na končetiny horní a dolní s možností vakuových fixačních dlah nebo Kramerových dlah různých velikostí, (iv) obvazovým materiálem (obvazy různé šířky, sterilní krytí, gázy a tampóny), (v) desinfekcí (septonex, betadine atd.) a (vi) léky na bolest v tabletách či injekční formě, náplastmi na provizorní zalepení tržných ran, náplastmi na rány.
- Tato vnitřní směrnice je platná a účinná od data jejího schválení VV ČSLH a datem nabytí její účinnosti se ruší vnitřní směrnice ČSLH č. 130 ze dne 8. 6. 2022.
Zápasy A-TýM
Výsledky mládeže